Wil je de nieuwste vacatures direct in je mailbox ontvangen? Stel een job-alert in!
Job alert instellen!Wil je de nieuwste vacatures direct in je mailbox ontvangen? Stel een job-alert in!
Job alert instellen!Al zo’n 8 jaar werkt Evert als timmerman bij Salverda. Met ruim 20 jaar ervaring is hij een ervaren kracht. Zijn handen hebben al heel wat moois opgeleverd. Als leermeester helpt hij ook de nieuwe generatie bij Salverda aan een mooie toekomst.
“Dat vind ik mooi aan Salverda. Iedereen veilig naar huis”Evert Knikker
Toen zijn vorige werkgever failliet ging, belde hij Salverda op. “Ik kon komen voor een gesprek en niet lang daarna was het geregeld. Twee weken later was ik al weer aan het werk.” Bij Salverda zit hij helemaal op zijn plek. “Je hebt de vrijheid, maar werkt ook samen. Het werkt hier gewoon prettig.”
Normaal gesproken moet Evert altijd even opstarten op maandag. “Het duurt even voor ik in een ritme kom.” Maar deze week begon anders dan normaal. Hij had samen met zijn collega’s een tweejaarlijkse cursusdag rondom veilig werken. “Hier gaan ze specifiek in op dingen die wij tegenkomen op het werk. Denk aan sociale veiligheid, gezond werken met stofafzuiging en het veilig opbouwen van een rolsteiger.” Een dag waarbij iedereen weer even op scherp wordt gezet. Dergelijke cursusdagen had hij niet bij zijn vorige werkgever. “Dat vind ik mooi aan Salverda. Ze willen dat iedereen weer veilig thuiskomt.”
Evert had nooit de ambitie om timmerman te worden, maar hij is simpelweg het vak ingerold. “Ik heb het wel van huis uit meegekregen. Mijn broers zijn ook timmerman geworden.” Direct vanuit school is hij aan het werk gegaan. Inmiddels werkt hij al bijna 25 jaar als timmerman. Zijn werkzaamheden lopen flink uiteen. “Van fundering maken tot het aftimmeren en alles wat daartussen zit.” In het werkveld heeft hij het meeste geleerd. “Je kunt jezelf ook niet direct timmerman noemen. In de praktijk wordt je het meeste bijgebracht.”
“Je kunt jezelf ook niet direct timmerman noemen. In de praktijk wordt het je wel bijgebracht.”Evert Knikker
De hele week is hij verder bezig met de renovatie van een appartementencomplex. In een treintje volgen de werkzaamheden elkaar op. “Het is veel seriewerk wat we hier doen. We gaan van woning naar woning. Maar gelukkig doe ik gedurende de dag veel verschillende werkzaamheden.” Eerst gaat de asbestsaneerder de woning in, waarna hij met zijn collega’s aan het werk kan. “Tegen de gevel, waar het asbest zat, komt een nieuw paneel en we zorgen dat het opnieuw geïsoleerd is.” Daarnaast komen er zonnepanelen op het dak. Hiervoor wordt er een omvormer geplaatst in de meterkast van de bewoners. “Wij maken roosters in de deuren zodat er voldoende ventilatie mogelijk is.”
Vrijdag vindt Evert de mooiste dag van de week. “Ik heb dan echt een voldaan gevoel van een hele week werken.” Ondanks zijn positieve instelling heeft ook hij wel eens een mindere week. “‘Soms loopt een week anders dan je had gedacht. Dit kan door wijzigingen in de planning of als het een keer heel slecht weer is. Maar ach, dat neem je voor lief. Volgende week weer een nieuwe week.” Toch weet hij altijd voldoening uit zijn werk te halen. “Het mooiste is als je ergens klaar bent en ziet dat we het weer netjes hebben gedaan.”
Vind jouw baanNathan Demming studeerde bouwkunde en liep stage bij Salverda. Nu werkt hij fulltime aan verschillende projecten als werkvoorbereider.
Al bijna 25 jaar werkt Evert als timmerman, waarvan al zo’n 8 jaar bij Salverda. Zijn handen hebben al heel wat moois opgeleverd.
Als betrokken vakman is hij sinds kort ook veiligheidsambassadeur. Samen met de uitvoerder houdt hij een oogje in het zeil op het gebied van veilig werken.
Als onderdeel van een bouwteam wordt calculator Erik al vroeg betrokken bij projecten.
Het is vroeg als Nathan Demming zijn wekker gaat. Vanuit zijn woonplaats Emmeloord is het een uur rijden naar het renovatieproject in Utrecht.
Als kind droomde Nathan Demming ervan om architect te worden. Maar tijdens zijn eerste jaar bouwkunde liep het allemaal anders.
Evert werkt al ruim 20 jaar als timmerman. Op dit moment werkt hij dagelijks aan de renovatie van een appartementencomplex in Vaassen.
Al 50 jaar lang is hij werkzaam bij Salverda. Sinds twee jaar is hij een vraagbaak voor leermeesters en een vangnet voor leerlingen.
Naast zijn verantwoordelijkheden als hoofduitvoerder is hij leerlingbegeleider van de volgende generatie vakmensen.
De hele dag alleen maar cijfers inkloppen achter je computer. Aan het beroep calculator kleeft nogal een stoffig imago. Volgens Erik is dit echter een groot misverstand.
Calculator Erik en kostendeskundige Henk zijn bij Salverda geen nummer. 'Iedereen kent elkaar en in de 18 jaar dat ik hier werk is er weinig personeelsverloop. Dat zegt natuurlijk wel wat.'
Waar Erik ooit begon als metselaar, is hij inmiddels al zo’n 8 jaar tegelzetter bij Salverda. Dit wil niet zeggen dat hij alleen maar tegels plakt. Voor stucen draait hij zijn hand niet om en ook het metselen is Erik nog niet verleerd. Maar vandaag staat afkitten op de planning.
In de acht jaar dat Erik werkt als tegelzetter bij Salverda heeft hij al vele badkamers en keukens opgeknapt.
Bij Salverda hebben we tijdens iedere stageperiode ruim 10 stagiairs aan het werk. Fenanja en Sigrid vertellen over hun leertraject bij ons. Beide dames zitten in het 4e leerjaar van HBO Bouwkunde aan de Hogeschool Windesheim te Zwolle.